FAQ

Masz pytanie? Zobacz czy tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi. 

Co to jest ręcznik turecki?

Peshtamal to autentyczny ręcznik używany w łaźni tureckiej (hamam). Tkany na płasko z ręcznie wiązanymi frędzlami, wykonany tradycyjnie z tureckiej bawełny, lnu a nawet jedwabiu. Peshtamal to ręcznik lekki, cienki i bardzo kompaktowy a jednocześnie nadzwyczaj chłonny i szybko schnący. 

Jak można używać ręcznika tureckiego?

Peshtamal nadaję się idealnie do użytku codziennego, jak również na wakacjach na basenie, na plaży, w saunie. Są świetnym kompanem podczas podróży ponieważ są tak kompaktowe i bardzo szybko schną. Są również idealnym wyposażeniem na jodze i na siłowni. Ręczniki można używać jako sarong, koc piknikowy lub obrus. Możliwości są nieskończone!

Jak dbać o ręcznik turecki?

Najlepsze jest pranie delikatne. Można prać w pralce w ciepłej lub zimnej wodzie z podobnymi kolorami. Polecamy suszenie na linie, wtedy bardzo szybko wysycha. Można suszyć w suszarce ale tego jednak nie radzimy, jako, że frędzle przy ręczniku mogą się rozwiązać lub poplątać. Proszę nie używać wybielacza, ostrych środków piorących lub wysokiej temteratury. Z każdym użyciem i praniem ręczniki stają się miększe i bardziej chłonne!

Gdzie dostarczamy przesyłki?

Przesyłki wysyłamy na terenie Polski po stawkach lokalnych oraz w Unii Europejskiej po stawkach korzystnych, ale możemy wysłać przesyłki na cały Świat. Prosimy o kontakt w celu podania aktualnych kosztów wysyłki.

Czy prowadzimy sprzedaż hurtową?

Tak, prowadzimy sprzedaż hurtową na korzystnych warunkach. Prosimy o kontakt w celu wysłania oferty.